Чому потрібно платити за комуналку під час війни?
11.04.2022
Повідомлення про скасування комунальних платежів в Україні — це фейки. Подібні заклики — удар по економічному фронту, яким ворог намагається послабити нашу країну. Лише у виняткових випадках місцеві органи влади можуть ухвалити рішення про компенсацію деяких комунальних послуг з місцевого бюджету.
У ТОВ "Миколаївгаз Збут" пояснюють, чому ігнорування оплати за комірне може зупинити роботу підприємств комунальної сфери:
- Вчасна оплата - це підтримка людей, які працюють на цих підприємствах, - їм потрібно піклуватися про свої сім’ї.
- Витрати самих підприємств також не скасовані. Кошти необхідні їм для проведення обстежень мереж, ремонтів, ліквідації аварій тощо.
- Значна частина витрат йде на закупівлю енергоресурсів, перш за все постачальниками газу та електроенергії, а також тепловиками.
А ще комунальні підприємства сплачують податки, а отже дають кошти на підтримку Збройних сил України та соціальні виплати. Водночас, держава виконує зобов’язання перед громадянами - адже пенсії з субсидіями та пільгами виплачуються вчасно.
Аби українці могли оплачувати комуналку під час війни, Уряд ухвалив декілька рішень для допомоги громадянам:
- Протягом воєнного стану заборонено нараховувати та стягувати штрафи та пеню при несвоєчасній оплаті та відключати боржників. Громадян, які опинилися у скрутному становищі, просять оплачувати комуналку хоча б частково.
- Якщо родина приймає переселенців, то держава відшкодовує частину витрат на їх проживання.
- Дію субсидій та пільг, що були призначені до війни, автоматично продовжено на весь час воєнного стану плюс один місяць після його скасування.
Нині, коли ЗСУ очищують нашу землю від окупантів, дуже важливо забезпечити надійний тил, який має працювати на підтримку країни. Саме вчасна оплата комірного і є одніє з шестерень, що обертають економіку під час війни, створюючи тил для ЗСУ!
Тримаємось! Перемога за нами